Facebook
Twitter

Pozvánka ATE days 2014

 

Prešiel rok odkedy sme sa videli v Jasnej a tak je čas pripraviť opäť zaujímavý víkend pre všetkých motorkárov, ktorí milujú dobrodružstvo, cestovanie a diaľkové rally.  Tento rok zavítame trochu južnejšie, priamo do stredu Slovenska, do mesta Kremnica. Jej okolie je stvorené na krátke výlety na motorke. Okrem toho len pár kilometrov odtiaľ sa nachádza profi enduro trať, na ktorej si môžete z chuti zajazdiť a zatrénovať.  A aby bol trening dokonalý, aj tento rok príde profesor endura Jaro Katrińák aby vám pomohol zlepšiť jazdu v teréne.

 

katros

 

Nezmeškajte Dakar!

 

Dakar v juni? Veď aj malé dieťa vie. že rally Dakar sa jazdí v januari! O čom teda hovorím? Pozvanie do Kremnice prijal náš najúspešnejší reprezentant na rally Dakar Ivan Jakeš. Jeho štvrté miesto na minuloročnom Dakare je najlepší výsledok slovenského jazdca v histórii tohoto preteku. O tom , že večer s Ivanom nebude žiadna nuda sa mohli presvedčiť návštevníci posledného Filmfestu v Žiline. Ivan sa s vami podelí o svoje zážitky z Dakaru a odpovie aj na vaše zvedavé otázky. A aby toho nebolo málo, predstaviť sa príde aj mladý tím Slovak4RallyTeam. Títo chalani budú hájiť slovenské farby na rally Albania, ktorá sa bude konať v juni. Môžete sa tak tešiť na este čerstvé zážitky z prvej ruky priamo od Landala.

 

ivan

 

Cestovanie, motorky a mladá baba

 

Keď nemáte na super hifi novú motorku no chcete íst do Kazachstanu alebo Južnej Ameriky , zaobstarajte si za pár drobných staručkého Pioniera alebo Jawu, tak ako to urobil známy slovenský cestovateľ a exot v jednej osobe, Marek Slobodník.  A práve o ceste po Južnej Amerike  na Jawe s Trabantami vám príde Marek porozprávať.

 Čo už však keď máte motorku, ale chýba vám výzor ostrieľaného cestovateľa, silné ramená a rešpekt budiaca postava. Že to ide aj tak, o tom je presvedčená mladá cestovateľka Dominika od susedov z Čiech. Toto krehké žieňa má za sebou už tisíce kilometrov po Európe, od Španielska až po Nórsko. Jej ďalšia cesta však bude smerovať do ďalekého Kazachstanu. Táto baba má proste guráž. Nedajte si ujsť stretnutie s touto malou velkou cestovateľkou. Všetko o jej cestovateľských zážitkoch a smelých plánoch do budúcnosti sa dozviete v sobotu večer.

 

Dominika

 

Nakoniec este trochu pritvrdíme. Film Petra Cagalu nás zavedie do drsnej prírody na Sibíri. Celý sobotný večer bude teda venovaný cestovaniu a určite sa pritom nebudete nudiť.

 

Ach, zas tie motorky

 

A kedže sme na motozraze, nemôžme vynechať motocykle. BMW, KTM, Yamaha, Suzuki, Triumph ci Moto Guzzi? Sú lepšie talianske ci japonské motorky? Anglický trojvalcový džentlmen alebo bavorský boxer? Či už vyberáte novú motorku alebo len snívate svoj sen o tej pravej, nenechajte si ujsť testovacie jazdy.